Tramwajowy płotal
Można, pod taką nazwą funkcjonuje malowidło na ogrodzeniu tramwajowej Zajezdni Wola. Stumetrowe dzieło jest podobno najdłuższym tego typu w Polsce. A na pewno najdłuższym muralem, ups, płotalem, o tramwajowej tematyce.
Można na nim zobaczyć warszawskie ulice, a na nich przechodniów, charakterystyczne obiekty z Pomnikiem Syreny na czele, no i oczywiście tramwaje. Dużo tramwajów, a na nich oczywiście Syrenki, dużo Syrenek :)
Płotal powstał w maju 2018 roku z inicjatywy Tramwajów Warszawskich. Przedstawia całą kolekcję pojazdów, od najstarszego tramwaju konnego po najnowsze modele kursujące po stołecznych szynach. Każdy tramwaj jest opisany numerem modelu i datą wprowadzenia do użytku.
Za wykonanie dzieła odpowiedzialna jest przewijająca się już kilkukrotnie na blogu grupa Good Looking Studio, nie wiem natomiast, kto jest autorem projektu.
Malowidło można podziwiać na płocie zajezdni tramwajowej Wola , a dokładniej - mieszczącego się tam Zakładu Naprawy Tramwajów T-3 (naprawdę warto o nim przeczytać więcej, na przykład tutaj KLIK!), od strony ulic Siedmiogrodzkiej i Karolkowej. Duża Syrenka z Pomnika Syreny przycupnęła przy Siedmiogrodzkiej, na osobnym krótszym odcinku płotu, co sprawiło, że w pierwszej chwili ją przeoczyłam.
Przy Siedmiogrodzkiej można też wypatrzyć Syrenkę z logo tramwajarskiego związku zawodowego, bo tam mieści się jego siedziba, było już o tym na blogu tutaj KLIK!
Na zabytkowym budynku zajezdni znajduje się też piękne logo Tramwajów Warszawskich, oczywiście z Syrenką, Jest też drugie, uszkodzone podczas wojny, zachowane na ocalonym fragmencie zniszczonego muru. Ale tak daleko moje szklane oko nie sięga... Smuteczek.
Update 24.10.2024: Jednak sięgnęło! KLIK!
Syrenki na malowanych tramwajach ustrzelone 15 maja 2021, lustrzanką Canon EOS 40D.
Duża Syrenka nieco później, 11 sierpnia 2021, z telefonu.
Komentarze
Prześlij komentarz