Syrenka z Parku Bródnowskiego
Park Bródnowski znany jest podobno z parku rzeźby, w którym od 2009 roku podziwiać można dzieła wielu współczesnych artystów. Mnie jednak przyciągnęło tam widoczne na zdjęciu dzieło sztuki... brukarskiej.
Ułożona z kostki brukowej Syrenka zdobi jeden z głównych deptaków w północnej części parku, nad wodą. To chyba jeden z większych wizerunków Syrenki w mieście, z miarką nie biegałam, ale mała ta kompozycja nie jest.
Nie wiem, kto jest autorem czy wykonawcą mozaiki, nie mam też pojęcia, przy której z licznych modernizacji obiektu powstała. Założony w 1974 roku według projektu Stefanii Traczyńskiej dwudziestopięciohektarowy park od wielu lat jest poddawany remontom i przebudowom. Podobno szykuje się kolejna, przeciw której protestują okoliczni mieszkańcy, bo jak liczne inne "rewitalizacje" miałaby się wiązać z utratą części parkowej zieleni. Ciekawe czy chodnik z Syrenką przetrwa?
Na razie tuż obok można pstryknąć o zachodzie słońca takie nastrojowe zdjęcia:
To chyba jakaś współczesna wariacja na temat fontanny. W każdym razie biegać po tym można, tak samo jak po Syrence.
W parku funkcjonuje też kompleks sportowy o nazwie Syrenka, trzeba będzie sprawdzić, co tam mają w logo.
PS: W Parku Bródnowskim znajdziemy jeszcze jedną Syrenkę, zdecydowanie bardziej awangardową. To płaskorzeźba będąca dekoracją afrykańskiej toguny, która jest jednym z eksponatów Parku Rzeźby. Wpis o niej tutaj KLIK!
Syrenka parkowa ustrzelona 9 października 2021 z telefonu.
Komentarze
Prześlij komentarz